Ohjelmisto

 

Der Hund von Baskerville

ma 31.8. klo 19:00

Der Hund von Baskerville

1929 • Richard Oswald • 66 min
• Säestys: Alkuperäinen ääniraita/ pe 4.9. klo 19:00 Tuomo Sorri

Osta liput Lue lisää

The Spanish Dancer

ti 1.9. klo 19:00

The Spanish Dancer

1923 • Herbert Brenon • 105 min
• Säestys: Alkuperäinen ääniraita, la 5.9. klo 14:00 Joonas Widenius

Osta liput Lue lisää

The Spanish Dancer

to 3.9. klo 19:00

The Spanish Dancer

1923 • Herbert Brenon • 105 min
• Säestys: Alkuperäinen ääniraita, la 5.9. klo 14:00 Joonas Widenius

Osta liput Lue lisää

Bardelys the Magnificent

pe 4.9. klo 17:00

Bardelys the Magnificent

1926 • King Vidor • 90 min
• Säestys: Snake Duo, Tapio Niemelä, Keijo Koski

Osta liput Lue lisää

Yogoto no Yume

pe 4.9. klo 21:00

Yogoto no Yume

1933 • Mikio Naruse • 64 min
• Säestys: Sanna Pietiäisen orkesteri

Osta liput Lue lisää

Muutama sananen teemasta.

la 5.9. klo 10:30

Muutama sananen teemasta.

• Kari Glödstaf • 30 min

Lue lisää

The Battle of the Century

la 5.9. klo 12:00

The Battle of the Century / Duck Soup / Double Whoopee

1927/1927/1929 • Clyde Bruckman/Fred Guiol/Lewis R. Foster • 59 min
• Säestys: Hillel Tokazier

Osta liput Lue lisää

The Spanish Dancer

la 5.9. klo 14:00

The Spanish Dancer

1923 • Herbert Brenon • 105 min
• Säestys: Alkuperäinen ääniraita, la 5.9. klo 14:00 Joonas Widenius

Osta liput Lue lisää

Gränsfolken

la 5.9. klo 17:00

Gränsfolken

1913 • Mauritz Stiller • 51 min
• Säestys: Teho Majamäki ja Tapani Rinne duo

Osta liput Lue lisää

By Indian Post

la 5.9. klo 19:00

By Indian Post / The Round Up

1919/1920 • John Ford/George Melford • 84 min
• Säestys: Trio Mutual

Osta liput Lue lisää

Kurutta Ippeji

la 5.9. klo 21:00

Kurutta Ippeji

1926 • Teinosuke Kinugasa • 70 min
• Säestys: Janne Storm & Tero Holopainen

Osta liput Lue lisää

Ilmaisnäytökset: Hymy

su 6.9. klo 10:00

Ilmaisnäytökset: Hymy / Kutsumaton vieras / Teehetki

2020/2019/2018 • Kari Paananen/Dean Portnoj/Laila Nieminen • 58 min
• Säestys: Janne Kuusinen

Lue lisää

Rautakylän vanha parooni

su 6.9. klo 12:00

Rautakylän vanha parooni

1923 • Karl Fager • 79 min
• Säestys: Kari Mäkirannan orkesteri

Osta liput Lue lisää

Keisatsukan

su 6.9. klo 14:00

Keisatsukan

1933 • Tomu Uchida • 121 min
• Säestys: Minni Ilmosen orkesteri

Osta liput Lue lisää